164 uczestników Grand Prix Piaseczna!

Rafał Wereszczaka

Ruszyła nowa edycja Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Pierwszy z dziesięciu turniejów był wyjątkowy z kilku względów. Utworzono nowe kategorie i po raz pierwszy gościem turnieju była osoba spoza pingpongowego światka, Lotar – mistrz Polski w grze 1 na 1 w piłkę nożną oraz czołowy polski freestyler, który przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentował swoje umiejętności. Najprawdopodobniej dzięki tym zmianom padł rekord frekwencji i do startu stanęło aż 164 uczestników.

Wśród najmłodszych triumfowała Julia Balcerzak, która w finale pokonała Franka Boczkowskiego. Brązowy medal trafił do Igora Twarowskiego. W juniorach finał był wewnętrzną sprawą zawodników z Wiązowny – lepszy w tej rywalizacji okazał się Adam Pląsek, który ograł Aleksandrę Gołąb. Na trzecim miejscu uplasował się ćwiczący w Piasecznie, Maciej Terlecki.

Kategorie dzieci trenujących wyczynowo stały na wysokim poziomie, a najlepszy w młodszej kategorii okazał się Igor Murasicki z IKRTS Józefów, który w finale pokonał reprezentanta UKS Return Piaseczno, Patryka Burakowskiego. Brąz trafił w ręce Adama Smotera z Lupusu Kabaty.

W kategorii Junior-PRO w finale spotkali się dwaj zawodnicy z Piaseczna: Grzegorz Ogrodnik i Borys Massalski. Górą był ten pierwszy wygrywając 3:1 w setach. Warto pamiętać, że Borys zrezygnował z gry w młodszej kategorii chcąc zmierzyć się ze starszymi kolegami, a mimo różnicy wieku stanął na drugim stopniu podium. Brązowy medal trafił do Oliwii Zawiasy. W kategorii amatorów wystąpiło 31 zawodników, a najlepszy okazał się Rafał Suszycki, który w finale pokonał Krzysztofa Bluja. Trzecie miejsce zajął Rafał Kłobukowski.

Wśród kobiet doszło do sporej niespodzianki gdyż niepokonana od wielu miesięcy w Piasecznie Alicja Walasek musiała uznać wyższość Anny Trzaskowskiej. Trzecie miejsce wśród pań zajęła Kamila Klich z UKS Return.

W przerwie uczestnicy mogli spróbować pizzy z restauracji Zakątek Smaku i pełnii energii ruszyć do gry w kategorii Open lub nowej kategorii – gier deblowych.

W kategorii Open wystąpiło 40 zawodników w tym aż pięciu z I ligi tenisa stołowego. Jeden z nich, Jan Olek zwyciężył turniej pokonując w finale wychowanka UKS Return, Macieja Kotarskiego, obecnie grającego we Francji. Na trzecim miejscu uplasował się były ekstraligowiec, weteran Jacek Szachnowski.

W nowej kategorii – gier podwójnych – do rywalizacji przystąpiło 12 par. Swój drugi złoty medal zdobyła Anna Trzaskowska grając w parze z Arturem Kietlińskim. W finale zwycięzcy pokonali parę juniorów z Piaseczna – Mikołaja Massalskiego i Kamila Dubiniaka. Na najniższym stopniu podium stanęli Adam Smoter i Jakub Szczypek.

W trakcie turnieju rozlosowano vouchery do restauracji Szara Eminencja w Piasecznie, a o nagrody zadbali sponsorzy – Decathlon Piaseczno, Stawo, Centrosan, Dazar, Pod Dębem.

Turniej współfinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno. Kolejne zawody Grand Prix Piaseczna zaplanowano na 13 października.

Klasyfikacje turnieju

Najnowsze