Aleksandra i Kacper wygrywają II WTK Juniorek i Juniorów

Rafał Wereszczaka

Gry finałowe II WTK w kategorii junior okazały się wewnętrzną sprawą dwóch klubów. W finale dziewcząt Aleksandra Paruszewska pokonała 3:2 swoją koleżankę klubową z ULKS Tęcza Budki Piaseckie, Aleksandrę Wojtczak, a w finale chłopców Kacper Moliński wygrał 3:1 z Łukaszem Sokołowskim (obaj KS Spójnia Warszawa). Projekt współfinansuje Urząd Marszałkowski.

Wymieniona czwórka finalistów zawodów, które odbyły się w Wyszogrodzie, wywalczyła bezpośredni awans do II Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów (2-4 grudnia, Pątnica, woj. podlaskie). Ich wyjazd, tak jak wyjazd trójki Mazowszan (Agata ZAKRZEWSKA – SCKiS Hals Warszawa, Wiktoria ZIEMKIEWICZ – GLKS Nadarzyn, Maciej KUBIK – KSS Andromeda Warszawa), która dzięki wysokim miejscom na I GPP w kategorii junior, nie musiała brać udział w eliminacjach wojewódzkich, uzyskał współfinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Trzecie miejsce wśród juniorek zajęła Paulina DRANIAK, czwarta była Weronika BOŻEK. W grze o trzecie miejsce w turnieju juniorów Adrian MAJCHRZAK pokonał 3:1 Patryka BOŻEK (wszyscy Nadarzyn).