Bogoria – Dekoglass. Kolejny ważny mecz

Rafał Wereszczaka

Już czwartego grudnia w kolejnym ważnym meczu LOTTO Superligi Bogoria podejmie zespół Dekorglassu Działdowo. Zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego bronią fotelu lidera. Po pięciu kolejkach podopieczni Tomasza Redzimskiego z 12 punktami przewodzą w rozgrywkach. Jak do tej pory Bogoria jest niepokonana w lidze we własnej hali. Spotkanie 7. kolejki z Dekorglassem będzie okazją do podtrzymania tej dobrej passy.

Drużyna z Działdowa to wicemistrz Polski z zeszłego sezonu. Obecnie posiada w swoim składzie wielu świetnych zawodników jak chociażby Wong Chun Ting, który w światowym rankingu ITTF plasuje się na 7. miejscu. Oprócz niego w zespole prowadzonym przez Piotra Kołacińskiego jest złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu Patryk Chojnowski, tegoroczny wicemistrz Polski w grze pojedynczej. W składzie znajduje się również Wenliang Xu, który przez kilka sezonów występował w barwach Bogorii.

Grodzisk Mazowiecki liczy na dobrą formę Daniela Góraka, obecnie lidera rankingu indywidualnego Lotto Superligi. Jak do tej pory popularny Góra nie przegrał jeszcze spotkania. Również zagraniczni zawodnicy Bogorii prezentują się bardzo dobrze w tym sezonie i z pewnością w spotkaniu z Dekorglassem będą chcieli to potwierdzić. Niedzielna rywalizacja 4 grudnia rozpocznie się o godzinie 16.

Najnowsze