Bogoria faworytem w niedzielnym (9 lutego) starciu z 3S Polonią

Rafał Wereszczaka

W niedzielę 9 lutego o godz. 16.00 LOTTO Superliga znów zawita do hali przy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim. Po poniedziałkowej porażce 1:3 z Kolpingiem Frac Jarosław zawodnicy Bogorii będą chcieli szybko się zrehabilitować i wrócić na zwycięską ścieżkę. Okazją będzie mecz 16. kolejki ligowej z 3S Polonią Bytom.

Starcie to zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie drużyny znajdują się w czołówce LOTTO Superligi i są bardzo blisko awansu do strefy play-off. Aktualnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów. Zespół ze Śląska ma na koncie 24 punkty i w tabeli jest na czwartym miejscu. Awans do play-offów wywalczy sześć najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej.

Być może przed grodziską publicznością po raz kolejny zaprezentuje się 13-letni Miłosz Redzimski, który w tym sezonie już dwukrotnie pokazał się z bardzo dobrej strony przed własnymi kibicami. Z drobną kontuzją zmaga się Marek Badowski, a z przeziębieniem od dłuższego czasu walczy Panos. W odwodzie jest Pavel Sirucek i do końca nie wiadomo w jakim składzie wystąpi zespół Bogorii. Niezależnie, kto zagra w niedzielę, grodziszczanie wydają się być faworytem rywalizacji.

W Polonii kluczowe role odgrywają Antonin Gavlas oraz Robert Floras, który przez wiele lat występował w barwach Bogorii. Skład uzupełnia młody Michał Łysakowski. W ostatnich meczach nie występował żaden z Azjatów, dlatego goście wystąpią raczej w krajowym składzie. Pierwszy mecz miedzy tymi zespołami rozegrany w Bytomiu zakończył się wygraną Bogorii 3:1, a punkty dla ekipy Tomasza Redzimskiego zdobyli Panagiotis Gionis – dwa oraz Marek Badowski – jeden.

Na kibiców czekają konkursy i inne atrakcje. W sprzedaży będą również kalendarze na nowy 2020 rok.

Najnowsze