Czubakowska i Redzimski na podium I Grand Prix Polski Młodzik

Rafał Wereszczaka

Julia Czubakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) i Miłosz Redzimski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) stanęli na najniższych stopniach podium I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików. W Jarosławiu (woj. podkarpackie), gdzie odbyły się zawody, zagrało aż 25 zawodniczek i zawodników z Mazowsza, z których tylko sześcioro nie przebiło się z turnieju eliminacyjnego do turnieju grupowego. Wyjazd „limitowców” i czwórki, która zakwalifikowała się do turnieju bezpośrednio z mazowieckich eliminacji, uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Julia Czubakowska (na zdjęciu poniżej trzecia od lewej) i Miłosz Redzimski dotarli aż do półfinałów. Oboje nie muszą startować w eliminacjach wojewódzkich do kolejnego, II GPP Polski w kategorii młodzik.

Kolejne miejsca w turnieju dziewcząt zajęły: 25-32. Amelia Kotarska (UKS Return Piaseczno) i Kinga Teodorczuk (SP Mordy), 49-56. Alicja Firszt (Nadwiślanin) oraz 57-64. Daria Duralak i Wiktoria Serafin (obie IKTS Broń Radom). Aleksandra Krajewska (SCKiS Hals Warszawa), Maja Pawłowska (UKS Alfa Gostynin) oraz Wiktoria Szulc (Hals), swój udział w I GPP zakończyły na turnieju eliminacyjnym. 

Tymczasem chłopcy z Mazowsza stanowili najliczniejszą grupę ze wszystkich województw wśród 64 finalistów turnieju w Jarosławiu. W eliminacjach wojewódzkich do II GPP nie będą musieli brać udziału sklasyfikowani na 12. miejscu  Filip Kostecki (GLKS Nadarzyn) i na 14. Adam Banasik (Bogoria). Tuż za pierwszą szesnastką sklasyfikowany został Szymon Wiśniewski z Bogorii. Tomasz Trzaskowski (Nadarzyn) zajął 20. miejsce. W kolejnych przedziałach miejsc sklasyfikowani zostali: 21-24. Kajetan Kachniewski (Nadwiślanin), 25-32. Maksymilian Nawarski (Nadarzyn) i Mateusz Szczepański (SKS 40 Warszawa), 33-40. Jan Adamiak (KS Spójnia Warszawa) i Jan Należyty (Return), 41-48. Ernest Ciechomski (Return), Michał Giereło (Bogoria) i Dominik Rojek (MKS Pogoń Siedlce). Antoni Buchalski (Spójnia), Mikołaj Jurek (Hals) i Michał Wiśniewski (Pogoń) nie awansowali z turnieju eliminacyjnego. 

Udział w turnieju Amelii Kotarskiej, Julii Czubakowskiej, Alicji Firszt i Kingi Teodorczuk oraz Miłosza Redzimskiego, Szymona Wiśniewskiego, Adama Banasika, Tomasza Trzaskowskiego i Filipa Kosteckiego uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Pozostali zagrali na koszt własny, tj. klubów albo rodziców. 

Najnowsze