Drużynowy Puchar Polski na szczeblu województwa mazowieckiego – losowanie i terminarz

Agata Biesaga

Wydział Rozgrywek Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego w dniu 15 października 2014 roku wydał komunikat w sprawie losowania i rozgrywania Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego.

W dniu 14 października 2014 r. Wydział Rozgrywek MZTS dokonał losowania Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu województa mazowieckiego. W załączeniu do komunikatu przedstawione zostały wyniki losowania oraz terminarz rozgrywania DPP na szczeblu MZTS.

Runda kwalifikacyjna u mężczyzn (drużyny z III ligi i niższej) rozgrywana jest w grupach. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do II rundy, od której grę zaczynają także drużyny z II ligi. Od III rundy zaczynają rozgrywki drużyny z I ligi oraz w wyniku losowania drużyna SKS 40 Warszawa. Turniej kobiet rozgrywany jest systemem pucharowym (półfinał i finał) z udzialem 4 drużyn z województwa mazowieckiego.

W pierwszej fazie Drużynowego Pucharu Polski w trzech grupach zmierzą się drużyny na codzień grające w 3 lidze i niższej. W grupie A zagrają: ULKS Kazanów, ULKS TĘCZA Budki Piaseckie oraz TS Ciechanów, w grupie B spotkają się GLUKS LIBERPOL ORZEŁ Siedlin, KS SOKÓŁ Serock i KS Wąsewo, natomiast KU AZS SGH Warszawa, MLUKS FRUKTOPLANT Gąbin i GKS WKRA Sochocin to zespoły grupy C.

W turnieju kobiet w półfinałach zagrają: drużyna ekstraklasy kobiet SKTS Sochaczew wraz z II ligową drużyną MLUKS NADWIŚLANIN Płock, w drugim półfinale po przeciwnych stronach stołu staną wice mistrz Polski z zeszłego sezonu GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn i SCKiS HALS WADIWCZ Warszawa (II liga kobiet).

Pierwsze mecze Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu województwa mazowieckiego zapalnowane zostały na ostatni tydzień października 2014 roku dla mężczyzn, a na drugi tydzień stycznia w przypadku rozgrywek kobiet.

Wpisowe w wysokości 50 zł należy opłacić najpóźniej w ciągu 14 od dnia rozegrania pierwszego meczu. 

Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego
ul. Karczewska 18, 04-112 Warszawa
07 1240 6175 1111 0010 5927 9155 (Bank Pekao S.A.)

Mecze Drużynowego Pucharu Polski na szeblu województwa mazowieckiego zostaną rozegrane piłeczkami celuloidowymi za wyjątkiem finałów, które rozegrane zostaną piłeczkami plastikowymi.

Materiały do pobrania

1. Komunikat nr 051/2014 Wydziału Rozgrywek MZTS z dnia 15 października 2014 roku ws. losowania i rozgrywania Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu MZTS

Najnowsze