Gwiazdy tenisa stołowego w Warszawie

Agata Biesaga

Już 15 maja rozpocznie się druga edycja Grubba Polish Champions – Turnieju Mistrzów w Tenisie Stołowym. Tegoroczne wydarzenie jest tym bardziej szczególne, bo właśnie w 2015 roku mija 10 lat od śmierci legendy polskiego tenisa stołowego Andrzeja Grubby.

Nadchodząca edycja to przede wszystkim aż trzy dni pełne sportowych atrakcji w warszawskim CH Blue City. Dla wszystkich sympatyków tenisa stołowego zaplanowano turnieje pokazowe i konkursy z nagrodami. W piątek 15 maja od godziny 11:00 rozegrany zostanie Turniej Szkółek Tenisa Stołowego. W sobotnie południe wyjątkowo nie gasić, a podgrzewać atmosferę będą najlepsi tenisiści stołowi wśród strażaków, a od godziny 17:00 swoje umiejętności zademonstrują zawodnicy Wschodzący Białystok Superligi.

Główną atrakcją całego wydarzenia będzie rozegrany w niedzielę Turniej Mistrzów, w którym wystąpią: Jean-Michel Saive – obrońca tytułu sprzed roku, Joergen Persson, Lucjan Błaszczyk i Daniel Górak. Centralne miejsce Blue City otoczone będzie trybunami dla widzów i dzięki temu każdy będzie mógł z bliska obserwować światowej klasy zawodników. Zanim jednak pingpongowe gwiazdy rozpoczną rywalizację między sobą, o 11:00 podzielą się sportowym doświadczeniem w ramach Kliniki Tenisa Stołowego dla najmłodszych. Wstęp wolny dla wszystkich.

Zbliżająca się 2. edycja Grubba Polish Champions – Turnieju Mistrzów trwać będzie aż na trzy dni i zapowiada prawdziwe święto tenisa stołowego w Polsce. To wyjątkowy sposób na upamiętnienie postaci wybitnego tenisisty stołowego, wzorca do naśladowania dla wielu zawodników młodszego pokolenia – Andrzeja Grubby. To jedyna taka impreza sportowa, która łączy profesjonalny sport z występami artystycznymi i  atrakcjami dla wszystkich kibiców. Wydarzenie obejrzeć będzie można w CH Blue City w Warszawie, a dodatkowo transmitowane będzie na żywo w godzinach 14.00-17.00 wyłącznie na kanale Sportklub.

Szczegółowy program Grubba Polish Champions dostępny na www.superliga.com.pl.

Najnowsze