Maciej Kubik w programie ETTU Eurotalents

Agata Biesaga

W dniach 5-12 października br. w niemieckiej miejscowości Saarbrücken odbył się organizowany przez ETTU obóz selekcyjny do programu Eurotalents.

Celem programu jest wyłonienie najbardziej perspektywicznej młodzieży w Europie do dalszej pracy w ramach przygotowań do 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W kolejnych latach również będą organizowane obozy preeliminacyjne i selekcyjne tak, aby następni zawodnicy mogli przystąpić do projektu.

Polskę reprezentowali: Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz trenerzy Szymon Kulczycki i Marcin Kubik. Głównym trenerem w trakcie zgrupowania był prof. Neven Cegnar, którego wspierała Tamara Boros. Jednym z kluczowych założeń treningowych było zaangażowanie wszystkich trenerów podczas prowadzenia zajęć oraz wymiana myśli szkoleniowej.

Podczas obozu dr Marin Kondric wraz z dr. Goranem Munivraną przeprowadzili antropometryczne i motoryczne testy sprawności fizycznej. Końcową selekcję i ocenę zawodników do projektu ETTU przeprowadzili trenerzy: Istvan Corpa, Richard Prause, Tamara Boros i Neven Cegnar.

Etap selekcji pomyślnie przeszło 11 zawodników:

1. Maksim Grebnev (RUS); 2. Anastasia Kolish (RUS); 3. Samuel Kulczycki (POL); 4. Maciej Kubik (POL)

Zawodnikom i trenerom gratulujemy!

Najnowsze