Nadwiślanin i Bogoria Drużynowymi Mistrzami Województwa kategorii KADET

Rafał Wereszczaka

Zespoły MLUKS Nadwiślanin Płock, w składzie: Julia CZUBAKOWSKA, Alicja FIRSZT, i KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, w składzie: Miłosz REDZIMSKI, Adam BANASIK, zdobyły złote medale Drużynowych Mistrzostw Województwa kategorii KADET w tenisie stołowym 2018. Awans do międzywojewódzkiego turnieju eliminacyjnego do Drużynowych Mistrzostw Polski (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) wywalczyły ekipy kadetek Nadwiślanina i UKS Return Piaseczno oraz kadetów: GLKS Nadarzyn i Nadwiślanina.

Medale kolejnych kolorów wywalczyły zespoły – srebrne: UKS Return Piaseczno w składzie: Karolina Sadowska, Helena Brzeska, Maja Sadowska i UKS Return Piaseczno w składzie: Jakub Brzezik, Jan Należyty, Bartłomiej SzołkowskiJulia Kowalczyk, Julia Jarzyńska, Nikola Brejnak oraz GLKS Nadarzyn, w składzie Tomasz Trzaskowski, Filip Kostecki, Maksymilian Nawarski.

Rezerowymi zespołami do międzywojewódzkich eliminacji do Mistrzostw Polski (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) są ULKS Tęcza Budki Piaseckie (kadetki) oraz KS Spójnia Warszawa (Jan Adamiak, Antoni Buchalski), po zwycięstwie 3:0 w meczu o III miejsce z KS Bogoria II Grodzisk Mazowiecki (Jakub Lis, Adam Stąporek, Piotr Florczak).

Międzywojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się w sobotę 28 kwietnia w Warszawie.