Nowa edycja GP Piaseczna, sobota 15 września

Rafał Wereszczaka

Już 15 września w piaseczyńskiej sali GOSiR przy ul. Sikorskiego 20 rozpocznie się nowa edycja Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Rozgrywki skierowane są dla wszystkich chętnych niezależnie od poziomu zaawansowania. W turnieju wziąć mogą zarówno dzieci jak i dorośli. W osobnych kategoriach rywalizują amatorzy i profesjonaliści. Na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe lub finansowe. W zeszłym sezonie w zawodach wzięło udział łącznie prawie 350 uczestników a organizatorzy liczą na poprawę tego wyniku podczas tegorocznej edycji.

Zawody w Piasecznie to nie tylko rywalizacja przy pingpongowych stołach, ale także dobra atmosfera i goście, którzy co miesiąc odwiedzają salę GOSiR-u by zaprezentować swoje umiejętności. Tym razem będziemy mogli podziwiać jednego z najlepszych piłkarskich freestyler’ów w Polsce – znanego youtubera Lotara. Z piłką potrafi zrobić niemal wszystko, a kto będzie chciał sprawdzić się z gościem w pojedynku jeden na jednego będzie miał okazję to zrobić na specjalnie przygotowanym mini boisku.

To nie koniec atrakcji. Na każdego uczestnika będzie czekał kawałek gorącej i pysznej pizzy ufundowany przez restaurację Zakątek Smaku, a do wylosowania będą vouchery do restauracji Szara Eminencja w Piasecznie. Chcąc podnieść poziom i zachęcić do udziału zawodników występujących na co dzień w rozgrywkach ligowych organizatorzy postanowili zwiększyć pulę nagród wrześniowego turnieju, a dla najlepszego gracza kategorii Open przygotowano nagrodę o wartości 400 złotych.

Edycja rozpocznie się we wrześniu a zakończy czerwcowym turniejem TOP-12, do którego z każdej kategorii zakwalifikuje się 12 najlepszych zawodników. Nowością jest punkt w regulaminie, który mówi, że do klasyfikacji generalnej będzie zaliczane 6 najlepszych turniejów.

Kiedy: 15 września (sobota)

Gdzie: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie, ul. Sikorskiego 20

Kategorie:

Dzieci (2006 i młodsi) – start godzina 10:00, zgłoszenia do 9:30

Juniorzy (2005 – 2001) – start godzina 10:00, zgłoszenia do 9:30

Dzieci PRO (dzieci z licencją PZTS) – start godzina 10:00, zgłoszenia do 9:30

Amatorzy (dorośli bez licencji PZTS) – start godzina 10:00, zgłoszenia do 9:30

Kobiety (kobiety powyżej 18 roku życia) – start godzina 11:00, zgłoszenia do 10:30

Open (zawodnicy z licencją PZTS) – start godzina 13:00, zgłoszenia do 12:30

Najnowsze