Półfinałowe potyczki Bogorii z Kolpingiem

Rafał Wereszczaka

Na początku maja w półfinałach rozgrywek o mistrzostwo Polski Bogoria zmierzy się z PKS Kolping FRAC Jarosław. Rewanżowy mecz półfinału play-off zostanie rozegrany 5 maja o godzinie 17 w hali w Grodzisku Maz. przy ulicy Westfala 3a. Wcześniej, 3 maja Bogoria zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Jarosławia. Zwycięzca dwumeczu awansuje do wielkiego finału LOTTO Superligi.

Drużyna z Mazowsza prowadzona przez trenera Tomasza Redzimskiego okazała się najlepsza w rundzie zasadniczej przegrywając jedynie dwa spotkania. Zespół z Podkarpacia sezon zasadniczy zakończył na czwartm miejscu. Oba zespoły mają w swoich szeregach zawodników ze światowej czołówki. Szczególnie groźny po stronie Kolpingu może być Hou Yingchao, którego tegoroczny indywidualny bilans w rozgrywkach LOTTO Superligi to 27 zwycięstw i 1 porażka. Kibice Bogorii liczą z pewnością najmocniej na swoich liderów czyli Panagiotisa Gionisa oraz Kaia Konishiego, który już nie raz w tym sezonie pokazał, że potrafi pokonywać najlepszych zawodników globu.

PKS Kolping FRAC Jarosław broni tytułu Mistrza Polski z poprzedniego sezonu. W finale Kolping pokonał w Gdańsku 3:1 właśnie Bogorię. Dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego półfinałowe potyczki będą świetną okazją do rewanżu. W fazie zasadniczej Bogoria przegrała pierwszy mecz w Jarosławiu 1:3, zaś w swojej hali zwyciężyła 3:0.

Najnowsze