Piętnaścioro żaków z Mazowsza na Grand Prix Polski. Zosia Śliwka na podium

Rafał Wereszczaka

Piętnaścioro dzieci reprezentowało województwo mazowieckie podczas I Grand Prix Polski Żaczek i Żaków zakończonego w niedzielę w Lidzbarku Warmińskim. Najlepszy wynik osiągnęła Zosia Śliwka (KS Bogoria), stając na najniższym stopniu podium (miejsce 3-4.). Poza nią w pierwszej szesnastce zawodów znaleźli się Aleksandra Krajewska z SCKiS Hals (15.) i Krzysztof Stąporek (Bogoria). Wymieniona trójka jest zwolniona z eliminacji wojewódzkich do II GPP w tej kategorii wiekowej. Wyjazd kwalifikantów był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Bardzo pechowe, siedemnaste miejsce w turnieju żaczek, pierwsze, które nie daje kwalifikacji na II GPP, zajęła Dorota SASS z GLKS Nadarzyn. Ponadto, żaczki z Mazowsza meldowały się w kolejnych przedziałach miejsc: 21-24. Antonina ZEMBOWICZ (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), 25-32. Olga ZAWADZKA (Nadarzyn), 33-40. Aleksandra OSKIERA (Bogoria), 41-48. Katarzyna RAJKOWSKA, 49-56. Sylwia RAJKOWSKA (obie SLKS Olimpijczyk Jeżewo) i Milena MIRECKA(Bogoria).

Za dziesiątym w klasyfikacji końcowej żaków Krzysztofem STĄPORKIEM, w kolejnych przedziałach miejsc znaleźli się: 25-32. Kacper WEIKUM (SKS 40 Warszawa), 41-48. Borys MASSALSKI (UKS Return Piaseczno), 49-56. Adam KOSTECKI (Nadarzyn) i Tomasz OGRODNIK (Return), 57-64. Filip FRANKOWSKI (Nadarzyn).

Ekipa KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki na I GPP Żaczek i Żaków
(FOT. Archiwum KS Bogoria Grodzisk Maz.)


Najnowsze