VI Pingla Cup, 28-29 sierpnia

Rafał Wereszczaka

Klub Sportowy Bogoria zorganizuje VI edycję turnieju Pingla Cup, który odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia 2020. Rozpoczęto już zapisy do tego największego ogólnopolskiego turnieju dla Skrzatów i Żaków.

Formularz do zapisów: http://zapisy.bogoriagrodzisk.pl/

Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych. W piątek odbędzie się rywalizacja Skrzatów (2011 i młodsi), zaś w sobotę Żaków (2009 i młodsi). Dla tych dzieci i rodziców, którzy nigdy nie brali udziału w Pingla Cup poniżej trochę więcej szczegółów o tym niezwykłym turnieju, który po raz pierwszy został rozegrany w 2015 roku.

Najważniejszym celem turnieju nie jest wyłonienie zwycięzcy a pobudzenie w dzieciach wyobraźni, że mogą one za kilkanaście lat stanowić o sile tenisa stołowego kraju. Przy tym mają się świetnie bawić i czerpać radość ze współzawodnictwa z pozostałymi dziećmi. W tym celu organizatorzy przygotowują się wiele miesięcy i dążymy by z roku na rok turniej Pingla Cup był coraz lepszy. Biorą pod uwagę opinie dzieci, rodziców i trenerów, to wszystko z zapałem i pasją sprawia, że Pingla Cup jest turniejem wyjątkowym, jedynym takim w Polsce.

Co roku na wszystkich czekają ogromne atrakcje takie, jak:
Warunki do gry i dekoracja: Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 16 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne – w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami – na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące zarówno dzieci, rodziców i trenerów. Plus oznaczenia komunikacyjno-logistyczne, tak by każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

WYWIADY: Ten element Pingla Cup od razu przypadł do gustu wszystkim dzieciom. Praktycznie wszyscy są przepytywani przez naszego szalonego reportera. Większość dzieci debiutuje w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up’u Pingla Cup zrealizowane są wywiady z: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Wywiady później dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz w mediach społecznościowych klubu (Facebook-Pingla Cup 2016). „Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji” – mówili rodzice i trenerzy w poprzednich latach.

Możliwość gry z zawodnikami Lotto Superligi: Gdy tylko jeden z zawodników Lotto Superligi pojawi się przy stole kolejka chętnych by sprawdzić się z najlepszymi tenisistami w Polsce zapewne nie będzie się kończyć. Swoich sił w poprzednich latach z Drużynowi Mistrzami Polski Robertem Florasem i Pawłem Fertikowskim próbowali nie tylko uczestnicy Pingla Cup ale również rodzice. Dla wielu będzie to z pewnością pierwsza okazja do pogrania z zawodnikami na takim poziomie. Jest nadzieja, że za kilka lat to uczestnicy Pingla Cup, będą stanowić o sile polskiego tenisa stołowego.

Rywalizacja z dziećmi z całej Polski: W dwóch pierwszych edycjach Pingla Cup wzięło udział aż 190 dzieci z różnych części Polski. Szczególnie dla Skrzatów i Skrzatek jest to doskonała okazja by móc rywalizować z dziećmi z różnych województw. W trakcie sezonu nie mają nigdzie takiej możliwości.

Wyjątkowa atmosfera: Przy turnieju pracuje blisko 30 osób, dla których tenis stołowy jest największą pasją. Wiele z nich to wolontariusze bez których ten turniej nie byłby taki wyjątkowy. Wszyscy na sali w trakcie turnieju są do dyspozycji uczestników, rodziców i trenerów. Wszystko po to by po zakończeniu zawodów, wszyscy odliczali dni do następnego Pingla Cup.
Wszystkie te rzeczy razem sprawiają, że Pingla Cup jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia się na tle wszystkich turniejów w kraju w tej kategorii wiekowej.

Turniej rozgrywany jest w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim

Najnowsze