VII Grand Prix Piaseczna, 2 marca (sobota)

Rafał Wereszczaka

W minioną sobotę po niemal dwumiesięcznej przerwie, już po zimowych feriach, odbył się kolejny turniej XXI edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym, w którym udział wzięło prawie 140 uczestników. Mieli oni kolejną okazję spotkać się z jedną z najlepszych zawodniczek tenisa stołowego w Polsce. Tym razem gościem specjalnym zawodów była Paulina Krzysiek, zawodniczka ekstraklasy kobiet oraz dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorek. Kolejne zawody Grand Prix Piaseczna już w sobotę 2 marca, a gościem specjalnym będzie multimedalista paraolimpiad Piotr Grudzień.

Paulina Krzysiek przez niemal okrągłą godzinę grała przy stole zarówno z dziećmi jak i dorosłymi, którzy mieli ochotę spróbować swoich sił z zawodniczką. Następnie poprowadziła loterię, w której nagrodami były m.in. Koszulki zespołów z najwyższych klas rozgrywkowych oraz wręczyła nagrody najlepszym zawodnikom w kategoriach dzieci i juniorów. Ponadto do Piaseczna powróciła pizza z restauracji „Zakątek Smaku”, którą uczestnicy mogli się posilić w trakcie trwania zawodów.

W wielu kategoriach po raz kolejny triumfowali liderzy klasyfikacji generalnej. Wśród dzieci po raz szósty z rzędu zwyciężyła Julia Balcerzak, a w juniorach swój szósty triumf odnotował Kamil Pyszek. Warto podkreślić, że w kategorii dzieci i juniorów wystartowało łącznie aż 31 uczestników, które ćwiczą tenis stołowy rekreacyjnie. W Piasecznie mają możliwość rywalizacji między sobą bez udziału dzieci trenujących profesjonalnie.

Wśród dzieci, które posiadają licencję PZTS najlepszy okazał się Adam Smoter, a na uwagę zasługuje 4. miejsce Magdy Zatyki, która do Piaseczna przyjechała aż z Łaskarzewa i jest pierwszą dziewczynką, która awansowała w tej kategorii do półfinału. Pod nieobecność prowadzącego w juniorach-PRO Borysa Massalskiego miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczył Mateusz Burakowski wyprzedzając klubowych kolegów z UKS Return Piaseczno Mateusza Prokopka i Kamila Dubiniaka.

Wśród pań wystąpiło 9 zawodniczek co jest jednym z najlepszych wyników i sprawia, że kategoria ta prezentuje coraz wyższy poziom sportowy. Swój pierwszy złoty medal w Piasecznie wywalczyła Małgorzata Zdunek pokonując w finale obrończynię tytułu ze stycznia Monikę Borewicz.

Kategorię amatorów zdominował Rafał Suszycki wygrywając kolejne zawody. Walkę nawiązali z nim Sebastian Rzeszotarski oraz Rafał Kłobukowski zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W kategorii amatorów udział wzięło 33 uczestników.

Rafał Suszycki był bliski wygrania także kategorii Open, jednak po wyrównanym finale musiał uznać wyższość pierwszoligowca z GKTS Wiązowna, Michała Murawskiego. Swój drugi brązowy medal wywalczył Rafał Kłobukowski.

Coraz większym powodzeniem cieszą się rozgrywki deblowe. Po raz kolejny do zawodów zgłosiło się 16 par złożonych zarówno z dzieci jak i dorosłych oraz kilka par mieszanych. Trzeci raz złoty medal trafił do pary Adam Kępa/ Reinhold Utri, którzy w finale pokonali duet Rzeszotarski/Nartanowicz. Na uwagę zasługuje fakt, że brązowy medal trafił do jedenastoletnich chłopców Adama Smotera i Alana Cyps Albo Zyps.

Kolejny turniej już w najbliższą sobotę (2 marca), a w programie zawodów niepowtarzalna możliwość spotkania się z multimedalistą Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu i Pekinu, Piotrem Grudniem. Będzie to świetna okazja, żeby z bliska przyjrzeć się olimpijskim krążkom i wymienić kilka piłek przy stole z reprezentantem Polski. Ponadto w loterii do wygrania będą koszulki reprezentacji Polski oraz sprzęt sportowy ufundowany przez firmę Decathlon. Na najlepszych, jak co miesiąc, czekają puchary, medale oraz nagrody o łącznej wartości 2000 złotych.

Zawody rozpoczynają się o godzinie 10:00, zgłoszenia od godziny 9:00.

Kiedy: 2 marca (sobota)

Gdzie: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Sikorskiego 20

Kategorie:

Dzieci, Juniorzy, Dzieci-PRO (posiadające licencję PZTS), Juniorzy-PRO (posiadający licencję PZTS), Amatorzy – start turnieju o godzinie 10:00, zgłoszenia do godziny 9:30

Kobiety, Open (amatorzy + zawodnicy posiadający licencję PZTS), Gry podwójne – start turnieju o godzinie 13:00, zgłoszenia do godziny 12:30

Turniej współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno

Zdjęcia z VI edycji Grand Prix Piaseczna (24 lutego 2019 r.)

Najnowsze