W Grodzisku mecz na szczycie tabeli, poniedziałek, 3 lutego

Rafał Wereszczaka

W poniedziałek 3 lutego o godzinie 18 polscy kibice tenisa stołowego będą świadkami kolejnego niezwykle ciekawego pojedynku z udziałem Bogorii. W 14. kolejce LOTTO Superligi grodziscy gladiatorzy w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a podejmą w meczu na szczycie tabeli PKS Kolping FRAC Jarosław.

Po 13 rundach spotkań podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przewodzą ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów. Goście z Jarosławia maja tylko jeden punkt mniej i w tabeli LOTTO Superligi plasują się na drugiej pozycji.

Stawka spotkania będzie zatem bardzo wysoka. Obie drużyny w swoich szeregach posiadają zawodników znajdujących się w światowej czołówce. W składzie Dartom Bogorii należy spodziewać się tych samych zawodników, którzy odnieśli spektakularne zwycięstwo nad UMMC Jekaterynburg w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zatem po raz kolejny grodziscy kibice będą mogli oklaskiwać piękne wymiany Panagiotisa Gionisa, Marka Badowskiego czy też Pavla Sirucka.

U gości z kolei prawdopodobnie wystąpią lider rankingu indywidualnego LOTTO Superligi Kou Lei, a także Qiyao Han oraz broniący przez wiele lat barw Bogorii Daniel Górak. Szczególnie dla Daniela będzie to wyjątkowe spotkanie, gdyż to właśnie broniąc barw Bogorii osiągał największe sukcesy w swojej karierze. Przez blisko osiem lat był również kapitanem drużyny z Grodziska, zdobywając dla niej wiele ważnych punktów.

Pierwszy mecz tych drużyn w Jarosławiu Bogoria wygrała 3:1, po dwóch zwycięskich singlach Panosa. Na podobny wynik przy dopingu własnych kibiców zawodnicy Dartom Bogorii liczą również w poniedziałek.

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami.

Najnowsze