W piątek 18 maja Bogoria – AZS Unia Gdańsk

Rafał Wereszczaka

W piątek 18 maja o godzinie 18 dojdzie do ostatniego starcia Bogorii w rundzie zasadniczej Lotto Superligi. W 22. kolejce przeciwnikiem drużyny z Grodziska Mazowieckiego będzie AZS Unia Gdańsk.

W zeszłym sezonie obie te drużyny spotkały się w finale Superligi, który był rozgrywany w Kobyłce. Wówczas Bogoria zwyciężyła 3:0 i zapewniła sobie tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W obecnym sezonie Bogoria również awansowała do fazy play-off i powalczy o obronę mistrzowskiego tytułu. W spotkaniu z ekipą z Gdańska podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego będą walczyć o poprawienie swojej 3. pozycji w tabeli Lotto Superligi. Aby tak się stało muszą pokonać Unię Gdańsk i to najlepiej za trzy punkty.

W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zagrali doskonałe spotkanie pokonując 3:0 ZOOleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. W trzech pojedynkach singlowych grodziszczanie oddali gościom zaledwie jednego seta. Piątkowe spotkanie zostanie rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, a obydwie drużyny przystąpią do tego meczu w następujących składach.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki:
– Pavel Sirucek
– Daniel Górak
– Han Chuanxi
-Michał Bańkosz

AZS Unia Gdańsk
– Marek Badowski
– Mikhail Paikov
– Kai Konishi
– Jan Zandecki

Najnowsze