Zaproszenie na Grand Prix Piaseczna, 4 listopada

Rafał Wereszczaka

W rozegranym 22 października drugim turnieju cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym udział wzięła rekordowa liczba 125 uczestników. Gościem specjalnym zawodów była dwukrotna mistrzyni Polski seniorek, Katarzyna Grzybowska-Franc. Czas na zapowiedź następnego turnieju w Piasecznie, który zostanie rozegrany już w sobotę, 4 listopada. Gościem specjalnym będzie aktualny wicemistrz Polski, wychowanek UKS Return Piaseczno, Marek Badowski.

Na rekordową frekwencję turnieju drugiego cyklu wpływ miało kilka czynników. Niewątpliwie jednym z nich była obecność dwukrotnej mistrzyni Polski seniorek, Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Występująca obecnie w ekstraklasowej drużynie z Sochaczewa zawodniczka znalazła czas, aby wręczyć nagrody najlepszym oraz zagrać kilka piłek z chętnymi uczestnikami. A tych nie brakowało! Przez około godzinę przy stole, przy którym ustawiona była Katarzyna Grzybowska-Franc stała długa kolejka dzieciaków starających się zdobyć punkt z dwukrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich.

Ponadto w trakcie turnieju wśród uczestników rozlosowano nagrody. Tym razem do wygrania były dwie koszulki reprezentantów Polski w tenisie stołowym oraz 30-minutowy indywidualny trening z mistrzynią. Szczęśliwcem został 11-letni Michał Grabek, który najpierw nie mógł uwierzyć w wygraną, a następnie dwoił się i troił trenując z utytułowaną zawodniczką.

Dzięki wsparciu Gminy Piaseczno, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz sponsorów organizatorzy mogli przygotować dla zwycięzców zawodów atrakcyjne nagrody, puchary oraz medale. W kategorii kobiet Najlepszą okazała się Monika Borewicz. W kategorii dzieci triumfowała Zofia Śliwka, na co dzień trenująca w Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Najlepszym juniorem został trenujący w UKS Return Piaseczno, Borys Massalski. Na uwagę zasługuje fakt, że Borys zrezygnował z możliwości gry w kategorii dzieci, gdyż chciał spróbować się ze starszymi zawodnikami.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Rafał Suszycki, triumfator zeszłorocznej edycji. Kategoria open padła łupem Daniela Draczki, który w finale pokonał Jacka Szachnowskiego. Obaj zawodnicy występują obecnie w II lidze mężczyzn.

Kolejny turniej w Piasecznie odbędzie się 4 listopada, a gościem specjalnym zawodów będzie wicemistrz Polski, Marek Badowski, wychowanek UKS Return Piaseczno.

Tradycyjnie w Piasecznie nie zabraknie atrakcyjnych nagród dla najlepszych oraz loterii numerków. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wylosowania koszulki z autografem dwóch reprezentantów Polski oraz 30-minutowego treningu z obecnym wicemistrzem Polski, Markiem Badowskim.

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:
Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)
Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)
Kobiety (kobiety i dziewczyny)
Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)
Open (wszyscy zawodnicy – także z licencją PZTS)
Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 – zgłoszenia do 9:30.
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 – zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 – zgłoszenia do 12:30

Turniej odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie (sala GOSiR).

Turniej współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Najnowsze