Zofia Śliwka i Marek Badowski wygrali turnieje I Grand Prix Mazowsza kategorii seniorskiej

Rafał Wereszczaka

Zofia ŚLIWKA i Marek BADOWSKI (oboje KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) okazali się najlepsi podczas I Grand Prix Mazowsza kategorii seniorskiej. Dwukrotny wicemistrz Polski, ćwierćfinalista Ligi Mistrzów , Marek Badowski (na zdjęciu), mimo, że na liście startowej przypadła mu dopiero siódma pozycja, był najbardziej w ostatnich latach utytułowanym uczestnikiem kwalifikacji wojewódzkich do mistrzostw Polski kategorii seniorskiej. Jak przystało na tak zdecydowanego faworyta turnieju, wygrał go bez straty seta. Na starcie zawodów rozegranych w Wyszogrodzie stanęło 60 zawodniczek i zawodników. To znaczący spadek w liczbie uczestników w tej koronnej kategorii wiekowej. Rok temu I Grand Prix Mazowsza zgromadziło 87 startujących. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poprzez Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego.

Przed rozpoczęciem zawodów uroczyście wręczono puchary za awanse ligowe w sezonie 2022/2023 oraz statuetki dla obecnych na zawodach najlepszych zawodniczek i zawodników rankingów ligowych MOZTS. Nie zabrakło też najlepszych w mazowieckich rankingach sezonu 2022/2023: żaczki – Zofii KAŁUSKIEJ (KS Tenis Maxi Plast Ząbki), kadeta – Aleksa PAKUŁY oraz juniora Michała GAWLASA (obaj KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Wśród upominków, które otrzymali, poza okolicznościowymi statuetkami, wyróżniły się rakietki z autografem aktualnego mistrza Polski Jakuba DYJASA (dla żaczki i kadeta) oraz deska w formie statuetki z autografem Dimitrija OWCZAROWA, jaką otrzymał Michał Gawlas.

Okolicznościowe puchary za awanse ligowe otrzymali obecni na zawodach przedstawiciele zespołów: KTS III Nowy Dwór Mazowiecki, KS III Spójnia Warszawa – za awans do IV ligi; KS Bogoria IV Grodzisk Mazowiecki, Mateus Ząbki – za awans do III ligi; SRS Łomna za awans do II ligi mężczyzn oraz KTS Nowy Dwór Mazowiecki za awans do I ligi mężczyzn.

Pamiątkowe statuetki za wygranie poszczególnych rankingów ligowych MOZTS otrzymali:

Anastasiija MURAFA (KTS Nowy Dwór Mazowiecki) – najlepsza zawodniczka rankingu deblowego II ligi kobiet;

Zuzanna PAWELEC (KTS Nowy Dwór Mazowiecki) – najlepsza zawodniczka indywidualnego rankingu II ligi kobiet;

Kamil SMOLIŃSKI (Coccine GKTS Wiązowna) – najlepszy zawodnik rankingu deblowego II ligi mężczyzn;

Jan OLEK (KTS Nowy Dwór Mazowiecki) – najlepszy zawodnik indywidualnego rankingu II ligi mężczyzn.

Pierwsze czwórki zawodów:

  1. ŚLIWKA Zofia (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki)
  2. ZATYKA Magdalena (KTS Rembertów Warszawa)
  3. SKUBA Emilia (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki)
  4. KUSIŃSKA Blanka (MUKS Start Nadarzyn)
  1. BADOWSKI Marek (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki)
  2. MITAS Jacek 2005 (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki)
  3. CZERNECKI Robert (KS Spójnia Warszawa)
  4. SMOTER Adam (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

Do pobrania (pliki pdf):

I GPM kat. seniorskiej 2023 – kobiety

I GPM kat. seniorskiej 2023 – mężczyźni

Najnowsze