ZOOLeszcz przeciwnikiem Bogorii – piątek, 11 maja

Rafał Wereszczaka

Przed drużyną Bogorii kolejne spotkanie w Lotto Superlidze. 11 maja (piątek) o godzinie 18.00, w 20. kolejce zespół z Grodziska Mazowieckiego podejmie drużynę ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz, która walczy o utrzymanie w LOTTO Superliga. Mecz zostanie rozegrany w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

Drużyna Bogorii po 19 spotkaniach zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli i cały czas ma szansę na poprawienie swojej pozycji przed zakończeniem fazy zasadniczej. Wyższa pozycja po 22 kolejkach rundy zasadniczej daje przywilej własnej hali w drugim spotkaniu w trakcie półfinałów play-off.

W dalszym ciągu nie wiadomo z kim Bogoria zmierzy się we wspomnianym półfinale. Jednak prawdopodobnie będzie to ktoś z dwójki Dekorglass Działdowo, PKS Kolping Jarosław.

Drużyna z Bydgoszczy na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego ma pięć punktów przewagi nad ekipą Dojlid Białystok, która zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Dlatego podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego przyjadą do Grodziska Mazowieckiego po punkty, by zapewnić sobie spokojne utrzymanie przed dwoma ostatnimi kolejkami.

Drużyny przystąpią do meczu w składach – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki: Daniel GÓRAK, ChuanXi Han, Pavel Sirucek, Michał Bańkosz; 

ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz: Viacheslav Burov, Mateusz Ufnal, Tomasz Tomaszuk, Cai Wei, Andrew Baggaley.

Oprócz tenisa stołowego na najwyższym poziomie w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a nie zabraknie dodatkowych występów i atrakcji.

Najnowsze