169 uczestników styczniowego GP Piaseczna

Rafał Wereszczaka

Już kilka dni po Sylwestrze zorganizowany został kolejny turniej cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Pomimo obfitych opadów śniegu i niskiej temperatury, w każdej kategorii zgłosiła się rekordowa w tym sezonie liczba zawodników. Poziom sportowy zawodów był wysoki i wyrównany, a każdy rozegrał co najmniej pięć pojedynków.

W kategorii dzieci po raz piąty z rzędu wygrała Julia Balcerzak. W finale pokonała Mateusza Zapaśnika, dla którego był to drugi finał w tym sezonie.

Wśród dzieci posiadających licencję PZTS całe podium należało do zawodników Returnu Piaseczno. Patryk Burakowski w meczu o złoto zwyciężył swojego brata bliźniaka Konrada Burakowskiego, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Dubiniak.

W juniorach czwarty triumf odniósł Kamil Pyszek, który w finale okazał się lepszy od Michała Raczyńskiego.

Juniorzy posiadający licencję PZTS to kategoria w której wygrał Borys Massalski. Borys jest młodszy od swoich przeciwników i byłby uprawniony do rywalizacji w kategorii dzieci. Jak się okazało, dla zawodnika UKS Return gra ze starszymi przeciwnikami nie stanowiła problemu w sięgnięciu po złoty medal. W finale pokonał Krzysztofa Szulca, który przyjechał do Piaseczna aż z Łodzi. Brązowy medal trafił do Oliwii Zawiasy.

W kategorii amatorów wystartowało 35 zawodników i po raz trzeci najlepszy okazał się Rafał Suszycki, który w finale pokonał zwycięsce turnieju listopadowego, Jarosława Okrucha. Brązowy medal trafił do powracającego po dłuższej przerwie do gry Sebastiana Rzeszotarskiego. Powrót okazał się nad wyraz udany gdyż w parze z Grzegorzem Nartanowiczem, Sebastian Rzeszotarski zdobył srebrny medal gry podwójnej. W deblu najlepsi byli Adam Kępa i Utri Reinhold, a brązowy medal zdobyła para mieszana: Helena Brzeska i Mateusz Burakowski.

Wśród pań wystąpiło osiem zawodniczek, a najlepsza okazała się Monika Borewicz, która w zaciętym meczu finałowym pokonała Izabellę Pomezny. Brąz trafił do Justyny Zalewskiej.

Absolutny rekord padł w kategorii Open, do której zgłosiło się aż 40 zawodników, a wśród nich broniący tytułu z grudnia Jacek Szachnowski. Pierwszą fazę turnieju Jacek Szachnowski przeszedł jak burza nie przegrywając nawet seta w swojej grupie. W fazie finałowej również nie znalazł sobie równych choć mecz finałowy z Pawłem Chułerańskim stał na bardzo wysokim poziomie. Brązowy medal w turnieju zdobył kolejny reprezentant województwa łódzkiego, Piotr Podsędek.

Kolejny turniej już w lutym, a dokładna data podana zostanie na stronie internetowej klubu www.returnpiaseczno.pl

Najnowsze