Bogoria – Borussia, czwartek 24 stycznia

Rafał Wereszczaka

Na ten mecz wszyscy czekają. Bogoria wreszcie podejmie we własnej hali przy ulicy Westfala 3a obrońcę tytułu Ligi Mistrzów i najbardziej utytułowaną drużynę w Europie Borussia Düsseldorf. Starcie grodziszczan z gigantem w czwartek 24 stycznia o godz. 18.00

Będzie to pierwsze spotkanie w dwumeczu pomiędzy tymi zespołami. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje do grona czterech najlepszych zespołów Ligi Mistrzów. Bogoria awansowała do ćwierćfinału Champions League po zajęciu drugiego miejsca w grupie C. W decydującym o awansie spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokonali na wyjeździe 3:2 innego przedstawiciela Bundesligi 1. FC Saarbrücken-Tischtennis. Borussia z kolei okazała się najlepsza spośród czterech zespołów w grupie A.

O sile ekipy z Dusseldorfu stanowi jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych na świecie Timo Boll, który jeszcze kilka miesięcy był numerem 1 światowego rankingu ITTF. Oprócz niego w Borussii występują Szwedzi Kristian Karlsson i Anton Kalberg, a także Kamal Achanta oraz Omar Assar. Bogoria prawdopodobnie przystąpi do tego spotkania w składzie: Pavel Sirucek, Marek Badowski, Gionis Panagiotis i Kaii Konishi.

Nie trzeba chyba nikogo zapewniać, że udział czołowych zawodników świata jest gwarantem widowiska na bardzo wysokim poziomie.

Najnowsze