Bogoria – Energa w niedzielę 8 marca (godz. 11.00)

Rafał Wereszczaka

W 20. kolejce Dartom Bogoria podejmie we własnej hali Energę Manekin Toruń. Spotkanie to odbędzie się wyjątkowo o godzinie 11.

Organizatorzy spotkania postanowili, że wejście na spotkanie będzie bezpłatne. W drużynie gospodarzy jak zawsze spodziewać się można występu Marka Badowskiego, Panagiotisa Gionisa, Pavla Sirucka i Miłosza Redzimskiego, który w tym sezonie LOTTO Superligi wygrał już dwa pojedynki singlowe. Wychowanek klubu z Grodziska z tygodnia na tydzień czyni ogromne postępy i w wieku 14 lat jak równy z równym potrafi rywalizować z najlepszymi zawodnikami w lidze. Być może przed grodziską publicznością będzie miał okazję zaprezentować się w Dzień Kobiet.

U gości z kolei wystąpi aktualnie najlepsza para deblowa w kraju Tomasz Kotowski i Konrad Kulpa. Zawodnicy z Torunia w weekend wywalczyli drugi raz z rzędu tytuł mistrza Polski w deblu, pokonując w wielkim finale 3:1 parę Piotr Chodorski/Tomasz Kotowski. Skład drużyny prowadzonej przez trenera Grzegorza Adamiaka uzupełni któryś z Japończyków: Yuki Hirano albo Taimu Arinobu.

Spotkanie będzie bardzo ważne dla układu ligowej tabeli. Bogoria zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 45 punktów i cały czas liczy się w walce o pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Ma tylko dwa punkty straty do PKS Kolping Frac Jarosław.

Przeciwnicy z Grodu Kopernika walczą o miejsce w pierwszej szóstce, które daje miejsce w fazie play-off i możliwość walkii o medale LOTTO Superligi. Z 28 punktami na koncie zajmują szóste miejsce.

Organizatorzy zapowiadają małą niespodziankę dla Pań z okazji ich święta.

Najnowsze