EK: Rozpoczyna się walka o medale

Agata Biesaga

Obie mazowieckie drużyny występujące w tym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy kobiet – GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn i SKTS Sochaczew rozpoczynają w najbliższą środę walkę o medale. 13 maja 2015 roku odbędą się pierwsze mecze półfinałowe fazy play-off. Drużyna z Nadarzyna zagra z 23-krotnym i niezwyciężonym w tym sezonie zespołem KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg. Mecz wyjazdowy czeka zawodniczki z Sochaczewa, które we Wrocławiu podejmą tamtejsze akademiczki.

Liderką zespołu z Sochzczewa, a także całej ligi po sezonie zasadniczym pozostaje Katarzyna Grzybowska, która rozegrała 22 spotkania, triumfując w 20 z nich. Reprezentankę Polski wspierają Agata Pastor (15:4) oraz Dong Rui Fang (13:4). Ekipie z Sochaczewa przyjdzie mierzyć się z KU AZS UE Wrocław – trzecim zespołem ligi, który w sezonie wygrał 12 pojedynków, ale te bezpośrednie z sochaczewiankami przegrał (dwukrotnie po 1:3). O sile wrocławskiej drużyny stanowi równy skład: Natalia Bajor (13:8), Daria Łuczakowska (10:3), Qimei Liu (10:10), a także Sandra Wabik (4:5).

Grono drużyn uprawnionych do walki o medale zamyka GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. W sezonie zasadniczym występy w barwach tej ekipy zanotowały: Antonina Szymańska (15:14), Klaudia Kusińska (9:10), Eva Jurkova (6:13) oraz Paulina Krzysiek (2:0).

Spotkanie półfinałowe w Nadarzynie pomiędzy GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg odbędzie się 13 maja br. (środa) o godz. 16:00 w hali sportowej przy ul. Żółwińskiej 41.

Odnośniki zewnętrzne

1. Ekstraklasa kobiet – faza play-off

Najnowsze