Europejskie puchary wracają do Grodziska Mazowieckiego

Rafał Wereszczaka

Już 10 lutego o godzinie 19.00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z francuską drużyną Stella Sport La Romagne w ćwierćfinale Pucharu ETTU. Po miesięcznej przerwie zawodnicy Bogorii wracają do własnej hali przy ulicy Westfala 3a, by powalczyć o awans do półfinału Pucharu ETTU – Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

Zadanie nie będzie łatwe, bo do Grodziska Mazowieckiego przyjeżdża wicelider francuskiej Ligi Pro A. Dodatkowo drużyna z La Romagne wygrała pierwsze spotkanie 3:0. Jednak we Francji grodziszczanie grali osłabieniu brakiem Gao Ninga, który wystąpi w spotkaniu rewanżowym. Oprócz niego nie zabraknie również Panagiotisa Gionisa oraz Daniela Góraka.

Drużyna gości prawdopodobnie przyjedzie w bardzo podobnym składzie, w jakim wystąpiła przed własną publicznością, na czele z dwoma Azjatami, Wei Shihao oraz Chen Tianyuan. Oprócz nich w składzie Stelli znajdują się Europejczycy Adrian Crisan, który w światowym rankingu ITTF zajmuje wysokie 58. miejsce oraz Brice Olivier, od wielu już lat broniący barw zespołu z La Romagne.

Przed podopiecznymi trenera Tomasza Redzimskiego bardzo trudne zadanie. Warto jednak pamiętać, że Panos, Gao czy Daniel nie raz wychodzili z większych opresji i w swojej karierze mają wiele spotkań, w których udało im się odwrócić niekorzystny wynik pierwszego meczu. Aby awansować dalej nasz zespół musi zwyciężyć we własnej hali 3:0. Na pewno w wykonaniu tego zadania pomoże gorący doping kibiców. Bilety na to ekscytujące spotkanie można nabyć w biurze klubu przy ulicy Westfala 3a oraz tuż przed samym meczem.

Najnowsze