Grand Prix Piaseczna z Górakiem i Badowskim w rolach głównych

Rafał Wereszczaka

Główną atrakcją ósmego turnieju Grand Prix Piaseczna był pokazowy mecz pomiędzy tegorocznym mistrzem Polski, Danielem Górakiem i wicemistrzem Markiem Badowskim. „Powtórka” finału Mistrzostw Polski Seniorów przyciągnęła także osoby, które nie wystąpiły w turnieju, ale były ciekawe jak prezentują się dwaj najlepsi zawodnicy w kraju. Pokaz obfitował w ciekawe zagrania oraz niemal cyrkowe sztuczki, nagradzane głośnymi brawami przez kibiców. Nie brakowało zdjęć, autografów oraz możliwości gry z gwiazdami. Wylosowano również koszulki, książkę oraz vouchery do restauracji.

W rozegranym 1 kwietnia 8. turnieju z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym udział wzięło prawie stu uczestników. Rywalizowano w pięciu kategoriach: dzieci, juniorów, kobiet, mężczyzn oraz open (w tej kategorii wziąć mogli udział zawodowcy występujący na co dzień w rozgrywkach ligowych). Nie brakowało emocji i dobrej zabawy, nie zawiedli także faworyci.

W turnieju dzieci po raz trzeci wygrał Mateusz Burakowski, a w juniorach swój trzeci triumf zaliczył Adam Pląsek. W kategorii kobiet nie ma sobie równych Alicja Walasek, która wygrała wszystkie cztery turnieje, w których brała udział. „Mężczyźni” to kategoria zdominowana przez Rafała Suszyckiego, zwycięzcy po raz siódmy z rzędu. Nowe twarze pokazały się na podium kategorii open. Trzecie miejsce zajął Piotr Sudoł, drugi był Miłosz Pączkiewicz a zwyciężył drugoligowiec z Mińska Mazowieckiego, Jacek Szachnowski.

Drugi raz z rzędu odbył się także wykład z psychologiem sportu, którego grupą docelową stanowią rodzice młodych zawodników. Tym razem dyskusja dotyczyła efektywnej komunikacji z dzieckiem uprawiającym sport. 

Finałowy turniej TOP 12 już coraz bliżej. W pierwszą sobotę maja odbędzie się ostatni turniej, w którym zawodnicy będą walczyć o awans do czołowej dwunastki, która 3 czerwca stanie do walki o zwycięstwo w klasyfiacji generalnej „Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym”.

Najnowsze