Hit Lotto Superligi Bogoria – Politechnika Rzeszów

Rafał Wereszczaka

Po zwycięstwie 3:1 nad Spójnią Warszawa w derbach Mazowsza drużyna Bogorii przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli Lotto Superligi. Już 2 lutego (piątek) we własnej hali grodziszczanie podejmą obecnie czwartą drużynę tabeli Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. Spotkanie to zostanie rozegrane o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Obie drużyny są poważnymi kandydatami w walce o awans do fazy play-off, który uzyskają cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej Lotto Superligi. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego otrzymają szansę rewanżu za przegraną w pierwszej rundzie. W Rzeszowie drużyna Politechniki zwyciężyła 3:1. Jedyny punkt dla Bogorii zdobył wówczas Han Chuanxi, który pokonał grającego trenera ekipy z Podkarpacia Tomasza Lewandowskiego. Bohaterem tego starcia został Gustavo Tsuboi, który wygrał zarówno z Danielem Górakiem, jak i Chuanxim.

Zarówno Bogoria, jak i Politechnika podejdą do tego starcia w identycznych składach jak w pierwszej rundzie spotkań. O punkty dla Bogorii w Lotto Superlidze spróbują zawalczyć, kapitan Bogorii Daniel Górak, Pavel Sirucek, Michał Bańkosz oraz bohater spotkania ze Spójnią Warszawa Chuanxi. W zespole Politechniki szczególnie trzeba uważać na wspomnianego Tsuboia, który w tym sezonie Superligi wygrał już 16 singli i jest obecnie wiceliderem rankingu indywidualnego Lotto Superligi. Oprócz niego w składzie Politechniki. obok Tomasza Lewandowskiego, znajdą się Vasily Lakeev oraz wracający po kontuzji Mateusz Gołębiowski.

Najnowsze