Jubileuszowy turniej im. A. Grubby w Jeżewie

Rafał Wereszczaka

Pół setki zawodniczek i zawodników wzięło udział w jubileuszowym X Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego imienia Andrzeja Grubby rozegranym w Jeżewie k. Sierpca.

Głównym sponsorem nagród była Fundacja im. Andrzeja Grubby, prowadzona przez żonę nieodżałowanego tenisisty stolowego Lucyna Grubba, wielokrotna reprezentantka Polski w piłce ręcznej. W turnieju brały udział dzieci i młodzież z Gostynina, Płocka, Szczebrzeszyna, Wiskitek, Nowego Duninowa, Zamościa i Jeżewa. Gościem honorowym turnieju był Jerzy Grubba, brat śp. Andrzeja. 

Zawodniczki i zawodników podzielono na kategorie wiekowe: junior, młodzik, żak i żak grupa początkowa. Pierwsze try miejsca w każdej kategorii uhonorowano pucharami, ufundowanymi przez Zarząd Powiatowy Ludowych Zespołów Sportowych w Sierpcu. Nagrody przygotowano za pierwsze trzy miejsca, ale także dodatkowe upominki było losowane wśród uczestników. Imprezę dofinansował Urząd Marszałkowski w Warszawie.

Przed turniejem uczestnicy wysłuchali wystąpienia Jerzego Grubby, który mówił, że wielcy mistrzowie wychodzą często z małych miejscowości, na przykład, takich jak Jeżewo. Andrzej Grubba zaczynał swoją karierę na małej sali znajdującej się na strychu w Zelgoszczy i dzięki ogromnej ambicji i ciężkiej pracy osiągnął tak wspaniałe wyniki. Następnie uczestnicy obejrzeli wideo z fragmentami gier mistrza celuloidowej piłeczki i rozpoczęli turniej.

Wyniki – junior: 1. Cendrowski Daniel, 2. Przybyła Adrian, 3. Igielski Krystian; młodzik: 1. Czubakowska Julia, 2. Pawłowska Maja, 3. Rak Łucja; żak: 1. Rajkowska Sylwia, 2. Karwowski Filip, 3. Rajkowska Katarzyna; zak grupa poczatkowa: 1. Kwiatkowski Łukasz, 2. Traczyk Marta, 3. Jaskuła Bartosz.

Najmłodszymi uczestnikami turnieju okazali się: Miłosz Milczarski i Antonina Grytner.


Najnowsze