Julia Czubakowska i Kajetan Kachniewski wygrali POM

Agata Biesaga

Zwycięstwem Julii Czubakowskiej (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku) i Kajetana Kachniewskiego (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku) zakończyła się rozgrywana w Płocku, Płocka Olimpiada Młodzieży w rywalizacji Szkół Podstawowych.

W klasyfikacji końcowej kategorii dziewcząt Julia Czubakowska wyprzedziła: Alicję Firszt (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku), Oliwię Kozakiewicz (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku) i Zuzannę Tomczyk (Szkoła Podstawowa nr 22 w Płocku).

Wśród chłopców natomiast wyższość Kajetana Kachniewskiego musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Michał Czubakowski (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku), Mikołaj Skotak (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku) i Adam Różański (Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku).

Rozgrywaną po raz pierwszy w historii Płocką Olimpiadę Mlodzieży zorganizowano z inicjatywy Płockiego Klubu Olimpijczyka z okazji roku olimpijskiego. Patronat nad zawodami rozgrywanymi w dziesięciu olimpijskich dyscyplinach sportowych objął prezydent Płocka. Patronem turniejów tenisa stołowego jest Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Wyniki / klasyfikacje

1. Płocka Olimpada Młodzieży – gra pojedyncza dziewcząt – Szkoły Podstawowe
2. Płocka Olimpada Młodzieży – gra pojedyncza chłopców – Szkoły Podstawowe

Najnowsze