LM: Dartom Bogoriia podejmie ASTT Chatres

Agata Biesaga

30 Października dojdzie do starcia z gatunku „o być albo nie być” Dartomu Bogorii w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Nasza drużyna w III. kolejce rozgrywek grupowych zmierzy się z liderem grupy D drużyną ASTT Chatres.

Bogoria w pierwszych dwóch spotkaniach mimo bardzo dobrej postawy uległa 3:1 mistrzowi Niemiec Borussi Dusseldorf i po dramatycznym boju 3:2 (Daniel Górak prowadził 2:0 w setach w decydującej partii z Pavlem Siruckiem, jednak ostatecznie przegrał 2:3) mistrzom Czech ekipie Sten Ostrov Havlickuv Brod. Warto jednak zaznaczyć, że oba spotkania podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego rozgrywali na wyjeździe. Dlatego jeśli Bogoria w dalszym ciągu chce się liczyć w walce o awans do ćwierćfinału rozgrywek musi to spotkanie wygrać.

Kolejnym niezwykle wymagającym rywalem grodziszaczan będzie francuska ekipa ASTT Chatres, która w poprzednim spotkaniu elitarnej Champions League ograła we własnej hali finalistę poprzedniej edycji Borussię Dusseldorf 3:2. Główną siła Francuzów jest bardzo wyrównany i mocny skład. O czym może świadczyć fakt, że wszyscy tenisiści naszych rywali zajmują miejsca między 20, a 32 w światowym rankingu ITTF.

Najwyżej notowany w drużynie z północnej Francji jest Singapurczyk Gao Ning, obecnie 20 rankieta świata. Oprócz niego bardzo wysoko plasuje się również Robert Gardos z Austrii (26) i Par Gerell ze Szwecji (32). Zarówno Gardos jak i Gerell do udanych mogą zaliczyć niedawno zakończone Mistrzostwa Europy. Pierwszy z nich w rozgrywkach drużynowych sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu, zaś Gerell zdobył brązowy medal w grze pojedynczej.

W drużynie Bogorii po raz pierwszy ma wystąpić nowy nabytek klubu Jung Youngsik z Korei Południowej, który do bardzo udanych może zaliczyć obecny sezon, obecnie jest na najwyższym w swojej karierze 12. miejscu we wspomnianym rankingu ITTF. Nowego lidera będą wspierać nasi rodzimi zawodnicy: Daniel Górak, Jakub Kosowski i Paweł Fertikowski.

Tak duża liczba zawodników ze światowego topu oznacza, że w piątek 30 października o godzinie 18.30 w hali przy ulicy Westfala 3a zapowiada się tenisowe święto i rewelacyjne widowisko.

Plakat

Najnowsze