Maciej Kubik trenuje z najlepszymi w Portugalii w ramach programu ETTU Eurotalents

Agata Biesaga

Maciej Kubik (SCKiS HALS Warszawa) w dniach 6-12 kwietnia 2015 roku będzie uczestniczyć w międzynarodowym obozie tenisa stołowego w ramach programu ETTU Eurotalents w portugalskiej Vila Nova de Gaia. Podopieczny warszawskiego klubu przez tydzień trenować będzie z najlepszymi młodymi zawodnikami z całej Europy.

Kwietniowe zgrupowanie w Portugalii jest pierwszą akcją szkoleniową w tym roku. Do końca grudnia 2015 roku organizatorzy zaplanowali jeszcze trzy podobne obozy (Luksemburg w sierpiniu, czeski Otocec w październiku, a w listopadzie w Wilnie). W szkoleniu uczestniczą wyłącznie osoby (11 chłopców i 11 dziewczynek), które w zeszłym roku przebrnęły pozytywnie przez preselekcję (m. in. Maciej Kubik).

Wyjazd Macieja Kubika wraz z trenerem został objęty dofinansowaniem ze środków własnym MOZTS zgodnym z decyzją Zarządu z dnia 22 lutego 2015 roku o treści „najlepsi zawodnicy z województwa mazowieckiego osiągający wysokie miejsca na turniejach ogólnopolskich, mogą liczyć na dofinansowanie wyjazdów na turnieje/obozy zagraniczne oraz turnieje ITTF organizowane na terenie Polski”.

Najnowsze