Noworoczny TTS w Kazanowie z fantastyczną frekwencją

Rafał Wereszczaka

Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika zgromadził ponad 70 uczestników z całego kraju. Zawody rozegrane 4 stycznia w sali przy SPO w Kazanowie otworzyli Mateusz Król, prezes miejscowego ULKS Kazanów oraz Ryszard Głód wiceprezes klubu. Sponsorami turnieju byli: Urząd Gminy Kazanów oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: dzieci i młodzież do lat 18 (tylko z terenu gminy Kazanów), seniorzy (wiek: 18 – 50 lat) i weterani (wiek ponad 50 lat).

W kategorii młodzieżowiec bezapelacyjnie najlepszy okazał się Bartosz Wasiak, który nie stracił nawet seta.

W finale seniorów bardzo wyrównane spotkanie stoczyli Kamil Samulak (LUKS Kowala) i Mateusz Wielgus (ULKS Kazanów). W pięciu setach wygrał zawodnik z Kowali, mimo, iż w ostatnim secie reprezentant gospodarzy prowadził już 7-4. Trzecie miejcie w kategorii seniorów zajął jeden z faworytów Dawid Stąpór pokonując Grzegorza Jeża.

W finale weteranów tym razem Stefan Wielgus (ULKS Kazanów) wygrał 3:1 z Janem Molędą z KTS Kozienice. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Moszczyńskiemu z Kurowa, który pokonał Tomasza Sobczyka, w decydującym secie do 9.

Turniej który trwał ponad 10 godzin stał na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Zawodnicy mogli liczyć na poczęstunek między zawodami, a najlepsi na nagrody oraz puchary.

Wyniki
Kategoria Młodzik:
1. Bartosz Wasiak
2. Jakub Wasiak
3. Michał Kępczyński

Kategoria Weterani:
1. Stefan Wielgus
2. Jan Molęda
3. Krzysztof Moszczyński

Kategoria Seniorzy:
1. Kamil Samulak
2. Mateusz Wielgus
3. Dawid Stąpór

Najnowsze