Panagiotis Gionis dołącza do Bogorii

Rafał Wereszczaka

Zarząd klubu KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki poinformował o transferze jednego z najlepszych europejskich tenisistów stołowych Panagiotisa GIONISA. Grek dołączy do grodziszczan w następnym sezonie.

Po blisko rocznej przerwie do zespołu Bogorii wraca ulubieniec grodziskiej publiczności Panagiotis Gionis. Grek dołączy zespołu w nowym sezonie. W poprzednim był liderem Bogorii prowadząc drużynę do szóstego tytułu Drużynowego Mistrza Polski.

Popularny Panos obecnie broni barw czeskiego zespołu TTC Ostrava 2016, w którym wygrywał indywidualnie wiele spotkań w elitarnej Lidze Mistrzów i Pucharze ETTU. Gionis zapadł w pamięci grodziskiej publiczności dzięki swojemu spektakularnemu stylowi gry oraz pozytywnemu usposobieniu. Te dwie cechy łączył dodatkowo ze skuteczną grą. W fazie play-off poprzedniego sezonu Lotto Superligi Panagiotis był bohaterem drużyny prowadzonej przez Tomasza Redzimskiego, wygrywając wszystkie pięć pojedynków indywidualnych. Z pewnością kibicom Bogorii najbardziej w pamięci utkwiła wygrana z Wong Chung Tingiem, wówczas siódmą rakietą świata. Ta wygrana przypieczętowała zwycięstwo nad Dekorglassem Działdowo. Również w wielkim finale Lotto Superligi z AZS Unią Gdańsk, Grek stanął na wysokości zadania wygrywając wówczas z Kaiem Konishim. Także w Lidze Mistrzów Panos w barwach Bogorii zanotował wiele kapitalnych pojedynków pokonując takie gwiazdy światowego tenisa stołowego jak, Liam Pitchford, Patrick Franziska czy Chen Chien An.

Panagiotis Gionis to od kilku lat czołowy tenisista Europy. W swoim dorobku ma medale Mistrzostw Europy w singlu i drużynie. Grek jest również zwycięzcą międzynarodowych turniejów ITTF (m.in. Croatia Open 2017). Przez wiele lat bronił barw Borussi Dusseldorf najlepszej ekipy europejskiej XXI wieku. Od wielu lat znajduje się również w czołówce rankingu ITTF. Najwyżej w nim był na 18. miejscu. Panos również w ostatnim czasie pokazuje swoją wysoką formę. W niedawno zakończonym prestiżowym TOP16 zajął wysokie 5. miejsce.

Najnowsze