Podsumowanie szóstego turnieju Grand Prix Piaseczna

Rafał Wereszczaka

W sobotę 4 lutego w sali GOSiR odbył się szósty turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. W imprezie, która pomału na dobre wpisuje się w kalendarz imprez związanych z tenisem stołowym na Mazowszu wzięło udział 102 zawodników.

Rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych – dzieci (ur. 2005 i młodsze), juniorów (ur. 2004 i starszi), kobiet, mężczyzn i open. W kategorii „dzieci” najlepszy okazał się debiutant w imprezie, urodzony w 2008 (!) roku Mateusz Sakowicz. Mateusz na co dzień trenuje w Spójni Warszawa i jest bardzo dobrze zapowiadającym się młodym zawodnikiem. W finale pokonał prowadzącego w klasyfikacji generalnej Mateusza Burakowskiego.

W kategorii juniorów po raz drugi w tej edycji zwyciężył Adam Pląsek. Kategoria kobiet po raz drugi z rzędu padła łupem Alicji Walasek. W mężczyznach od drugiego turnieju niepokonany pozostaje Rafał Suszycki, który pewnie zmierza po zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. 

Wśród zawodników grających wyczynowo najlepszy okazał się Przemysław Sałaciński – od kilku miesięcy wspierający sztab szkoleniowy UKS Return Piaseczno przy pracy z młodzieżą.

Oprócz rywalizacji przy stole na uczestników czekało kilka niespodzianek. Jedną z nich była możliwość spotkania się ze złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu, Piotrem Grudniem. Gość specjalny bardzo długo grał z dziećmi, pozował do zdjęć oraz prezentował olimpijskie medale. Ponadto wręczał nagrody zwycięzcom oraz rozlosował drobne upominki (wśród nich podpisaną przez siebie koszulkę reprezentacji Polski).

Organizatorzy przygotowali także niespodziankę dla tych zawodników, którzy od pierwszego turnieju regularnie przychodzili na piaseczyński turniej. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy, imienny kubek turniejowy oraz kalendarz ufundowany przez firmę Dazar – turniejowego sponsora.

Przed zaplanowanym na czerwiec turniejem TOP 12, w których udział weźmie dwunastu najlepszych graczy z każdej kategorii, odbędą się jeszcze trzy edycje zawodów. Walka o awans do czołówki nabiera tempa. Najbliższy turniej zaplanowano na 4 marca.

 

 

Najnowsze