Rekordowa liczba uczestników Grand Prix Piaseczna

Rafał Wereszczaka

Piąty turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Piaseczna przyciągnął do sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rekordową liczbę 124 uczestników w wieku od 7 do 70 lat. Podobnie jak w poprzednich turniejach na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody, choć wyjątkowo nie stawił się w Piasecznie tzw. gość specjalny, tenisista stołowy prezentujący pokazowe zagrania na najwyższym poziomie.

W kategoriach młodzieżowych wygrywali faworyci. Rozstawiony z nr 1 Mateusz Burakowski triumfował w kategorii „dzieci”, a Grzegorz Ogrodnik był najlepszy w „juniorach”. Pierwszy raz w turnieju kobiet wzięła udział Alicja Walasek i od razu stanęła na najwyższym stopniu podium. Może cieszyć rozwój kategorii kobiet. W pięciu turniejach zagrało ponad trzydzieści pań, a do tej pory ta kategoria cieszyła się nikłym zainteresowaniem.

Wśród mężczyzn po raz czwarty z rzędu zwyciężył Rafał Suszycki, który pewnie kroczy po pierwsze miejsce w całym cyklu. Wśród zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Tenisa Stołowego wygrał Paweł Chułerański. Mający na swoim koncie występy w ekstraklasie (w barwach KS Piaseczno w latach 90.) w finale pokonał obrońcę tytułu z grudnia, Daniela Draczkę.

Kolejny turniej już 5 lutego, a organizatorzy zapowiadają, że tym razem nie zabraknie spotkania z gwiazdami tenisa stołowego oraz losowania atrakcyjnych nagród.

Tekst na podstawie informacji z UKS Return Piaseczno

FOT. Archiwum UKS Return Piaseczno

Najnowsze