Relacja z Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego

Rafał Wereszczaka

W sobotę 7 marca odbył się drugi turniej z serii Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego, w którym zawodniczki i zawodnicy zbierali punkty w walce o zakwalifikowanie się do wielkiego TOP 16, który odbędzie się w czerwcu.

Zmagania rozpoczęto od kategorii młodzieżowych. W finale turnieju młodzików zmierzyli się Maksymilian Milewski oraz Jan Stachowiak i to ten pierwszy okazał się lepszy, zwyciężając 3:0. Organizatorów cieszą coraz lepsze wyniki reprezentantów KTS-u, gdzie Eryk Drobotowski zakończył zawody tuż za podium na czwartej pozycji.

W finale kategorii kadet+junior zdecydowany faworyt, reprezentant zespołu rezerw KS Dekorglass Działdowo – Mateusz Rutkowski, pokonał 3:0 Jana Królaka reprezentującego klub SRS Łomna. 

Tuż przed południem do stołów stanęli zawodnicy mierzący się w grze podwójnej oraz w kategorii weteran (powyżej 40. roku życia) . Tym razem zameldowały się 22 pary deblowe, gdzie faworytami byli zawodnicy pierwszej drużyny nowodworskiego KTS-u. Znakomite zawody rozegrali jednak przyjezdni z drugoligowego MUKS Beinteractive Gąbin – Andrzej Wawrzyniak oraz Michał Buła, którzy pokonali zarówno parę Draczka/Kleczkowski oraz w finale Wasiak/Stępiński i stanęli na najwyższym stopniu podium.

W kategorii weteranów drugi raz z rzędu niepokonany okazał się Włodzimierz Brylak, który zainkasował 30 punktów do klasyfikacji generalnej. W finale po zaciętym spotkaniu pokonał 3:2 Mariusza Soliwodę.

Na sam koniec rywalizowali zawodnicy kategorii open. Frekwencja znów mocno zaskoczyła: 44 osoby rywalizowały o klasyfikacyjne punkty oraz torbę sportową, którą ufundowała firma HOLI Gym & Fitness. Po wielu godzinach znakomitej walki, gdzie każdy z osobna zostawił przy stole dużo serca, w finale spotkali się reprezentanci KTS-u – Daniel Draczka oraz Piotr Stępiński. 3:0 zwyciężył pierwszy z wymienionych i wskakując na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Trzeci turniej Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego, który miał odbyć się 4 kwietnia, z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju najprawdopodobniej zostanie przełożony. Z tego względu sędzia główny zawodów wraz z organizatorami dokona zmian w regulaminie zawodów, aby w miarę możliwości wyrównać szanse walki o kwalifikacje oraz zwycięstwo w Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w tenisie stołowym.

Wyniki/tabele pod poniższymi linkami:
Młodzik: https://tiny.pl/tbjv5
Kadet+Junior: https://tiny.pl/tbjvf
Deble: https://tiny.pl/tbjv1
Weteran (40+): https://tiny.pl/tbjvj
Open: https://tiny.pl/tbjvl
Klasyfikacja generalna po 2 turniejach: https://tiny.pl/tbjvc

Galeria zdjęć z turnieju: https://tiny.pl/tbjbb

Transmisja z meczu finałowego kategorii OPEN: https://tiny.pl/tbjb3

Organizatorzy składają podziękowania dla partnerów nowodworskiego KTS-u, następujących instytucji:

Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miasto Nowy Dwór Mazowiecki
HOLI Gym & Fitness
Uczta Lukullusa
Zebrano Rano EKO SKLEP
TILI
Perfect House Usługi remontowo-budowlane
Modest – sprzęt do tenisa stołowego
NoToSport
Tygodnik Nowodworski
Gazeta Nowodworska

Agnieszka WOJCIESKA 
KTS NDM
(KTS NDM)

Najnowsze