SM: KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki w finale Superligii

Agata Biesaga

Wtorek 12 maja to data, którą już teraz należy sobie zarezerwować na potężną dawkę najlepszego tenisa stołowego. O godzinie 18.30 rozpocznie się finał mistrzostw Polski Bogoria – Olimpia-Unia.

Starcie odwiecznych rywali zapowiada się najbardziej pasjonująco spośród wszystkich dotychczasowych konfrontacji. Ekipy z Grodziska Mazowieckiego i Grudziądza między sobą rozstrzygały aż trzy z czterech ostatnich finałów. Dwukrotnie lepsi byli w nich rywale, więc Dartom Bogoria oprócz obrony tytułu, mierzy w wyrównanie rachunków.

Plejada gwiazd, jakie występują w obu klubach, gwarantuje najwyższy poziom i niezapomniane emocje. Wśród czarno-czerwonych błyszczeć będą Oh Sang Eun, Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski. Zestawienie gości jest również imponujące: Kaii Yoshida, Wang Yang, Bartosz Such, Patryk Zatówka, Pan Deng, Huang Sheng-Sheng oraz Marek Badowski.

W półfinałach podopieczni Tomasza Redzimskiego wyeliminowali Kolping Frac Jarosław, a gracze Piotra Szafranka zdominowali Dekorglass Działdowo. W rundzie zasadniczej tego sezonu finaliści podzielili się punktami, z lekkim wskazaniem na Olimpię, która w Grodzisku triumfowała 3:0. W rewanżu nasz zespół wygrał 3:2.

Na takie mecze czeka się cały rok! Dlatego już teraz zachęcamy do przyjścia i uczestniczenia w tym niesamowitym wydarzeniu. Początek pierwszego spotkania finału we wtorek 12 maja o godz. 18.30. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Plakat

Najnowsze