Solec Kujawski zaprasza na Mistrzostwa Polski w Ping Pongu

Rafał Wereszczaka

Po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Ping Pongu będą rozgrywane w województwie kujawsko-pomorskim. Zawody, które zagoszczą w Solcu Kujawskim (26.11-27.11) będą eliminacjami do Mistrzostw Świata, które odbędą się w styczniu 2017 roku w Londynie. Pula nagród turnieju mistrzowskiego wynosi 5 tys. zł.

Ping pong różni się od standardowego tenisa stołowego przede wszystkim rakietką, którą rozgrywane są zawody. O ile podczas tradycyjnych meczów tenisa stołowego każdy uczestnik gra rakietką spersonalizowaną (indywidualnie dobrane deski, okładziny), o tyle w ping pongu wszyscy zawodnicy grają identycznymi rakietkami, które zapewnia organizator.

Rakietki używane w ping pongu to drewniane deski pokryte niebieskim papierem ściernym, o określonej regulaminem grubości ziarna. Niebieska rakietka stała się charakterystycznym elementem tych zawodów. Wyeliminowanie spersonalizowanych rakietek wyrównało szanse poszczególnych zawodników.

W ostatnich Mistrzostwach Polski, rozgrywanych 24.10.2015 roku w Warszawie, zwyciężył Filip Młynarski pokonując w finale Zbigniewa Leszczyńskiego. Ci dwaj zawodnicy, do których dołączył zwycięzca londyńskich eliminacji Przemysław Sałaciński, reprezentowali Polskę podczas Mistrzostw Świata w Londynie. To tam duży sukces, jak do tej pory największy w historii tej dyscypliny w Polsce, osiągnął Zbigniew Leszczyński, sklasyfikowany ostatecznie w przedziale miejsc 9-16.

Najnowsze