W niedzielę pierwszy WTK w kategorii młodzik

Rafał Wereszczaka

Daria Duralak (IKTS Broń Radom) i Ernest Ciechomski (UKS Return Piaseczno) rozstawieni zostali z numerami 1 w pierwszych wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski w kategorii młodzik (rocznik 2004 i młodsi). „Dwójki” to Kinga Teodorczuk (SP Mordy) i Maksymilian Nawarski (GLKS Nadarzyn).

Na potknięcia faworytów liczą losowani z numerami odpowiednio trzy i cztery: Alicja Firszt (MLUKS Nadwiślanin Płock) i Wiktoria Szulc (SCKiS Hals Warszawa) oraz Jan Adamiak (KS Spójnia Warszawa) i Jan Należyty (Return). Nikomu jednak nie będzie łatwo dojść do półfinałów, które zadecydują o tym, kto zagra w I Grand Prix Polski Młodzików i Młodziczek (23-25 września, Jarosław, woj. podkarpackie). Na listach startowych turnieju młodziczek znalazły się bowiem 24 młodziczki, a do turnieju chłopców zgłosiło się 57 młodzików. Zawody rozpoczną się w niedzielę 11 września o 10.00 w hali OSiR Targówek, przy ul. Ossowskiego 25 w Warszawie.

Miejsca na listach startowych I Grand Prix w kategorii młodzik mają już zawodniczki i zawodnicy, którzy w sezonie 2015/2016 reprezentowali barwy mazowieckich klubów: Amelia Kotarska (Return), Julia Czubakowska (Nadwiślanin Płock), Miłosz Redzimski, Szymon Wiśniewski, Adam Banasik (wszyscy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Mateusz Zalewski (ex Sokół Serock), Tomasz Trzaskowski i Filip Kostecki (obaj GLKS Nadarzyn).

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

TURNIEJ MŁODZICZEK

TURNIEJ MŁODZIKÓW


Na zdjęciu: medaliści IMW w kat. młodzik (gra pojedyncza) w sezonie 2015/2016. FOT. ARCHIWUM MZTS 

I WTK w kat. młodzik jest dofinansowany ze środków Miasta stołecznego Warszawa


Najnowsze