W piątek Bogoria – Dojlidy

Rafał Wereszczaka

Po trzech zwycięstwach z rzędu Bogoria spotka się z bardzo silnym przeciwnikiem z Białegostoku. Mecz w hali przy ulicy Westfala 3a rozpocznie się o godz. 18.00 w piątek 7 kwietnia.

Po 16. kolejkach LOTTO Superliga Bogoria plasuje się na drugim miejscu tabeli i z pewnością liczy, że zwycięstwo z zespołem Dojlidy Białystok pozwoli jej utrzymać tę pozycję oraz zbliżyć się do lidera KS Dekorglass Działdowo. Ekipa z Podlasia obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli i cały czas liczy się w walce o awans do fazy play-off. O sile UKS Dojlidy Białystok stanowi bardzo dobrze znany w Grodzisku Mazowieckim Wang Zeng Yi. Popularny Wandżi przez kilka sezonów występował w drużynie Bogorii zdobywając w niej kilka tytułów Drużynowych Mistrzów Polski. Oprócz Wandżiego w składzie zespołu Marcina Jarkowskiego znajduje się Pavel Platonov i Aliaksandr Khanin. Obaj Białorusini w tym sezonie LOTTO Superliga już nie raz potrafili sprawiać niespodzianki i pokonywać silniejszych przeciwników.

Bogoria zapewnia, że podejdzie do piątkowej rywalizacji w najmocniejszym na tą chwilę składzie, czyli: Daniel Górak, Panagiotis Gionis i Masaki Yoshida. Cała trójka ma dodatni bilans indywidualny w rozgrywkach Superligi, wszyscy znajdują się w najlepszej dwunastce ligowego rankingu. Najwyżej jest z naszych „Panos” (na zdjęciu), który zajmuje trzecie miejsce z bilansem 15-6. Jak zawsze przy okazji spotkań rozgrywanych w Grodzisku nie zabraknie licznych pokazów i konkursów dla kibiców, w których do wygrania będą cenne nagrody, m.in. tablet firmy Alcatel czy też powerbank. Początek meczu zaplanowany – godzina 18.

Najnowsze