Wielki finał w niedzielę w Grodzisku!

Rafał Wereszczaka

W niedzielę punktualnie o godzinie 15 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a dojdzie do finałowego spotkania LOTTO Superligi, w którym tenisiści stołowi DARTOM Bogorii zmierzą się z ekipą LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Organizatorzy meczu zapewniają, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

W Bogorii liczą się z faktem, że w niedzielne popołudnie na trybunach może zasiąść kilka setek kibiców. Zamówiona została dodatkowa trybuna, a także dodatkowe światła i lampy, które mają jeszcze zwiększyć jakość widowiska. Zapewne w hali na Westfala nie zabraknie ważnych gości, którzy wspierają Bogorią oraz rozgrywki LOTTO Superligi i tenisa stołowego w naszym kraju.

Trener Tomasz Redzimski zapewnia również, że każdy z trójki przewidywanych do gry tenisistów Bogorii jest w dobrej dyspozycji zdrowotnej. Co prawda na lekki uraz nogi narzekał w zeszłym tygodniu Sun Shiyu, ale dolegliwości już minęły. Również Marek Badowski i Pavel Sirucek są gotowi na to ważne spotkanie. Dla Czecha będzie to ostatni mecz w barwach Bogorii. Sirucek dołącza do zespołu Mistrza Czech HB Ostrov Havlickuv Brod. Pavel dużo zawdzięcza Bogorii dlatego w ostatnim meczu przed grodziską publicznością z pewnością da z siebie wszystko i będzie chciał się pożegnać jako Drużynowy Mistrz Polski. W świetnej formie w ostatnich meczach był nasz kapitan Marek Badowski i na jego dobrą postawę przy stole też bardzo liczymy.

Również tenisiści z Bydgoszczy są gotowi na najważniejsze w historii klubu starcie. Gwiazda powalczy o pierwszy tytuł mistrzowski, co tylko dodatkowo ich motywuje do niedzielnej rywalizacji. Świetne zawody w ostatni weekend rozegrał Artur Grela. Młody zawodnik Gwiazdy został Mistrzem Polski Młodzieżowców w singlu. W finale dosyć niespodziewanie pokonał faworyta Samuela Kulczyckiego 4:1 w setach. W fazie play-off doskonale radzili sobie również Vladislav Ursu oraz Slava Burov.

Mecz o tytuł najlepszej drużyny sezonu 2021/2022 zapowiada się niezwykle interesująco. O zwycięstwie jednego bądź drugiego zespołu mogą zadecydować pojedyncze piłki, a wsparcie kibiców może okazać się niezwykle istotne.

Najnowsze