Zaproszenie na XXI GP Bielan w tenisie stołowym

Rafał Wereszczaka

Dziewiętnastego marca hala Zespołu Szkół nr 55 im. Gen. Stanisława Maczka przy ul. Gwiaździstej w Warszawie zamieni się na jeden dzień w stolicę wojewódzkiego tenisa stołowego. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą rywalizowali o miano najlepszej zawodniczki i zawodnika XXI edycji zmagań. Szóstego marca otwarto zapisy dla tenisistów z całej Warszawy i Mazowsza.

Już dziś wiadomo, że XXI Grand Prix Bielan w tenisie stołowym będzie największą imprezą cyklu Grand Prix w ostatnich latach. Jak przyznaje realizator imprezy – Jacek Bączkowski – do tej pory do zawodów w ośmiu kategoriach zgłosiło się kilkudziesięciu uczniów bielańskich szkół. Uczestnicy zmagań zmierzą się na piętnastu stołach do tenisa, a od 6 marca możliwość zapisów otwarto dla wszystkich uczennic i uczniów warszawskich i mazowieckich placówek oświatowych.

Aby zapisać się na zawody, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny TUTAJ i przysłać go realizatorowi – na adres tkkfchomiczowka@o2.pl. Regulamin z rozpisanymi kategoriami wiekowymi i szczegółami imprzy można znaleźć TUTAJ. Organizatorzy z Urzędu Dzielnicy Bielany, proszą zgłaszających zawodników rodziców i nauczycieli, aby wysyłali zgłoszenie również na drugi adres mailowy: bielany.sport@um.warszawa.pl.

– Celem imprezy jest popularyzacja tenisa stołowego. Chcemy przywrócić tej dyscyplinie należną pozycję. Być może właśnie na XXI Grand Prix w tenisie stołowym narodzi się przyszły mistrz olimpijski? Wierzę, że jeśli ma się to stać, to młodzież od najmłodszych lat musi rywalizować w ładnych, prestiżowych obiektach i przyzwyczajać się do rangi dużych imprez, a taką ma być Grand Prix Bielan w tenisie stołowym. Warto tutaj oddać honor pomysłodawczyni inicjatywy, Pani Janinie Lengiewicz, bez której Bielany nie miałyby dziś kilku naprawdę dobrych zawodniczek i zawodników, co roku punktujących dla naszej dzielnicy chociażby w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Jej rola w propagowaniu tenisa stołowego na przestrzeni lat jest nieoceniona. Wierzę, że w wyniku tego turnieju jej UKS 273 Bielany zasilą nowi fani tej pięknej dyscypliny sportu – opowiada o tenisie stołowym na Bielanach zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

Organizatorzy przewidzieli po 32 miejsca dla zawodniczek i zawodników w każdej z ośmiu kategorii. O wpisaniu na listę uczestników zadecyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto szybko przysłać zgłoszenie organizatorom. Po raz pierwszy w historii Grand Prix do rywalizacji przystąpią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy odczuwają deficyt imprez sportowych w porównaniu do koleżanek i kolegów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Co ciekawe zgłoszeń na tym szczeblu nie brakuje.

– Wróciliśmy także do tradycji turnieju dla nauczycieli bielańskich szkół, którzy bardzo często przypominali nam, że kiedyś rywalizacja w turniejach tenisowych odbywała się także między nimi. Zobaczymy, kto 19 marca okaże się najlepszym tenisistą (a być może tenisistką?) stołowym spośród pedagogów – zastanawia się Grzegorz Pietruczuk.

Zgłoszenia do turnieju można nadsyłać do czwartku, 16 marca. Ze względu na elektroniczny system przeprowadzania zawodów, realizatorzy chcą rozpisać cała drabinkę zawodów. Wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani o dokładnym planie zawodów właśnie tego dnia. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 9:00, jednak po dokładnym ustaleniu liczby zawodników okaże się, czy wszystkie kategorie wiekowe wystartują o jednej godzinie, czy też zostaną podzielone.

MG

Najnowsze