Zmarł śp. Janusz Kusiński

Rafał Wereszczaka

W wieku 84 lat zmarł w poniedziałek w Warszawie pięciokrotny Mistrz Polski w grze pojedynczej śp. Janusz Kusiński. Mazowieckie środowisko tenisa stołowego składa wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek 9 lipca o godz. 13 mszą świętą w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego (Warszawa, Broniewskiego 44).

Janusz Kusiński był jedną z najważniejszych postaci w historii polskiego ping-ponga. W latach 1954-1974 sięgnął po 39 medali IMP, w tym aż 31 złotych; w singlu wygrywał pięć razy, zaś w deblu triumfował m.in. w parze ze Zbigniewem Calińskim. Na liście wszech czasów więcej złotych krążków mieli tylko Danuta Szmidt Calińska, jego partnerka w mikście i Lucjan Błaszczyk.

Przez całą karierę senior rodu Kusińskich związany był ze Spójnią Warszawa. Po jej zakończeniu Janusz Kusiński pracował jako trener oraz pełnił też m.in. funkcję kierownika wyszkolenia w Polskim Związku Tenisa Stołowego. Wtedy w kadrze występowały takie sławy, jak Andrzej Grubba i Leszek Kucharski.

(na podstawie informacji ze strony pzts.pl)

Pożegnanie Janusza Kusińskiego w czwartek, 9 lipca w Warszawie.

O godz. 13:00 msza święta w Kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Warszawie przy ul. Władysława Broniewskiego 44.

Po nabożeństwie żałobnym nastąpi złożenie ciała do grobu rodzinnego na Cmentarzu Bródnowskim.

(za fb superliga)

Najnowsze